PROCESJA TEOFORYCZNA ULICAMI KARPACZA – BOŻE CIAŁO 2024

31 maja 2024

W dniu 30 maja 2024 roku w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy z przybyłymi do nas gośćmi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Na Eucharystię o godzinie 10:30 przyjechał do nas ks. Tomasz Ślazyk, Dyrektor Domu Rekolekcyjnego na Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie wraz z uczestnikami rekolekcji. Ksiądz Tomasz przewodniczył uroczystej liturgii oraz wygłosił homilię. Uroczystość zbiegła się w czasie z rocznicą święceń naszego Księdza Proboszcza Pawła Oskwarka, którego gorliwie polecaliśmy we wspólnej modlitwie.

Eucharystia nie kończyła się tak, jak zwykle błogosławieństwem i rozesłaniem, gdyż wyruszyliśmy ulicami Karpacza, by ukazać światu, jak ważny jest dla nas Najświętszy Sakrament, którym codziennie chcemy się karmić na drodze do Domu Ojca.

Ołtarze były umiejscowione na ulicach: Kościelnej, Nad Łomnicą, Konstytucji 3 Maja oraz w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zgromadzone dzieci sypały kwiaty na drodze, obecne były sztandary parafialne. Kapłani przy każdym ołtarzu głosili Ewangelię, krótką homilię i Najświętszym Sakramentem błogosławili zgromadzonych.

EG

Zdjęcia dzięki życzliwości ks. Pawła Styczyńskiego oraz ks. Emiliana Gwiżdża.