OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. To pierwsza niedziela miesiąca – o godz. 16:45 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, a po Mszy świętej o godz. 17:00 nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 19:00.
  2. Przed nami od 12 do 19 maja MISJE ŚWIĘTE! Poprowadzi je o. Piotr Paradowski, franciszkanin. Tym, którzy jeszcze nie mają folderów informacyjnych prosimy o ich zabrnie. Znajdują się przy obrazie MB. Prosimy o modlitwę o dobre owoce tego czasu!
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w soboty i niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00.
  4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę w piątek o godz. 17:45 w salce katechetycznej.
  5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami do salki katechetycznej na spotkanie z ks. Pawłem: I część (dzieci według pierwszej litery nazwiska od A do M) w sobotę (11 V) na godz. 10:00, a II część (dzieci według pierwszej litery nazwiska od N do Z włącznie) w poniedziałek (13 V) na godz. 15:30. Na spotkanie przynosimy dzienniczek uczestnictwa w nabożeństwach.
  6. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
  7. Od poniedziałku do środy trwają dni modlitw o urodzaje, podczas których Kościół w Polsce modli się o urodzaje oraz za kraje głodujące. W naszych prywatnych modlitwach pamiętajmy także o młodzieży, która zdawać będzie egzaminy dojrzałości, aby Duch Święty wspierał ich swoimi darami, a święci Patroni zabierali niepotrzebny stres i otaczali opieką.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się czasopisma: Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. W zakrystii, kancelarii parafialnej oraz na naszej stronie internetowej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski) jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych) oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.
  10. Naszym parafianom i drogim gościom przybyłym do Karpacza życzymy pięknej, radosnej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.