OGŁOSZENIA NA IX NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

1 czerwca 2024
 1. Dziś przeżywamy 9 niedzielę okresu zwykłego. O godz. 16:45 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy o 17:00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00.
 2. W czerwcu Msze święte w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku tylko o godz. 9:00. Natomiast Msze święte odprawiamy o godz. 17:00 w kościele NSPJ. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i codziennie do czwartku włącznie procesja teoforyczna wokół kościoła. W soboty i niedziele Msze święte w kościele parafialnym.
 3. W środę świętować będziemy rocznicę prymicji bł. ks. Jerzego Popiełuszki w naszym kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17:00 Uroczysta Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę św. Bonifacego, bp i m, a w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. W kościele NSPJ dokonaliśmy remontu podłogi oraz oświetlenia, po wakacjach chcemy kontynuować prace remontowe drugiej części podłogi. Ofiary na ten cel można wrzucać do skrzynki przy wejściu do kościoła. Za każde wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy naszym parafianom za wielką pomoc w naszym ogrodzie. Prace porządkowe będziemy kontynuować w środę – chętnych do pomocy zapraszamy od godz. 10:00.
 8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na katechezę w piątek o godz. 18:00 w salce katechetycznej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wejściu do kościoła znajdują się czasopisma: Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. W zakrystii, kancelarii parafialnej oraz na naszej stronie internetowej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących z różnych okazji, jak i za zmarłych oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.
 11. Wszystkim naszym parafianom i gościom wypoczywającym w Karpaczu, życzymy otwartości serc w tym szczególnym miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Sercu Jezusowemu.