OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

20 kwietnia 2024
 1. Przeżywamy dziś 4. Niedzielę Radości Paschalnej. Od 1964 roku jest to Niedziela Dobrego Pasterza – dzień poświęcony modlitwie w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego.
 2. Wyeksponowaliśmy z tej okazji obraz Jezusa Dobrego Pasterza, który został niedawno odrestaurowany przez naszego parafianina Pana Janusza Motylskiego, i który stanowi główny element ołtarza, który krok po kroku odnawiamy, aby w przyszłości go wykorzystać.
 3. Zbliża się czas MISJI ŚWIĘTYCH! Naszych drogich Parafian prosimy o zabranie ze sobą folderów informacyjnych o MISJACH PARAFIALNYCH. Poczujmy się nie tylko zaproszeni, ale też zanieśmy zaproszenie do naszych bliskich, rodzin, sąsiadów. Niech to będzie dla nas prawdziwy czas łaski, nawrócenia i Bożego działania. Polecamy ten czas i jego owoce modlitwie!
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  a. we wtorek (23 IV) Uroczystość św. Wojciecha, bp i m, Głównego Patrona Polski,
  b. w czwartek (25 IV) Święto św. Marka, Ewangelisty.
 5. Przypominamy, że Msze święte w tygodniu celebrujemy o godz. 9:00 i 17:00.
 6. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w piątek o godz. 17:45 w salce katechetycznej.
 7. Przy wyjściu z kościoła po lewej stronie na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny” – zachęcamy do ich nabywania i lektury.
 8. W zakrystii, kancelarii parafialnej oraz na naszej stronie internetowej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski) jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych) oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.
 9. Naszym parafianom i drogim gościom przybyłym do Karpacza życzymy pięknej, radosnej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.