OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

24 lutego 2024

1.    II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbieramy dziś ofiary do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes” – pomoc misjonarzom, których w świecie pracuje około 1800 osób. Po Mszy o 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.

2.    Msze święte sprawujemy w tygodniu o godz. 9:00 i 17:00.

3.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszach św. o 9:00 i 17:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy o 17:00. 

4.    W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie. Będziemy pełni radości, kiedy młodzież będzie u pierwszopiątkowej spowiedzi, Mszy świętej i Drodze Krzyżowej, a po nich spotkanie w salce pod kościołem.

5.    W piątek spowiedź święta o 8:30 rano i popołudniu przy adoracji Najświętszego Sakramentu od 16:00 do 17:00.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca (2 III), dlatego zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 8:00, a księża tego dnia odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w ich domach.

7.    Przy obrazie Matki Bożej znajduje się skrzynka na JAŁMUŻNĘ POSTNĄ! Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o ofiarności dla tych, którzy są w potrzebie. Niech to będzie nasz Dar serca!

8.    Małżonków zapraszamy w dniach 22-24 marca na Spotkania Małżeńskie, które odbędą się na Księżnej Górze. To okazja do przepracowania relacji, dialogu i pogłębienia wzajemnej więzi małżeńskiej. Serdecznie zapraszamy!

9.     Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. W zakrystii, kancelarii parafialnej i na naszej parafialnej stronie internetowej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski) jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych) oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, o jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.

11.    Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas wszystkich czasem umocnienia się na Bożych drogach.