OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 lutego 2024

1.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dziś I Niedziela 40-dniowego przygotowania do Wielkanocy. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy świętej o godz. 17:00.

2.    Zapraszamy także na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy o 9:00 i po Mszy o 17:00.

3.    W tym roku w dniach od 12 do 19 maja będziemy w naszej Parafii przeżywać MISJE ŚWIĘTE! Z tego względu nie będzie rekolekcji wielkopostnych.

4.    W czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

5.    Przy obrazie Matki Bożej znajduje się skrzynka na JAŁMUŻNĘ POSTNĄ! Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o ofiarności dla tych, którzy są w potrzebie. Niech to będzie nasz Dar serca!

6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dodatkowo jest specjalny numer Gościa Niedzielnego na Wielki Post.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski) jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych) oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, o jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.

8.    Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Wielkiego Postu.