OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 listopada 2023
  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej po wieczornych Mszach świętych. Plan modlitwy jest wywieszony w gablocie i znajduje się także na naszej stronie internetowej. W dalszym ciągu można składać na tacę do skrzyni kartki wypominkowe.
  2. Zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na spotkanie formacyjne, które odbędzie się dziś w niedzielę (12 XI) po Mszy świętej o godz. 12:00.
  3. Informowaliśmy tydzień temu o peregrynacji relikwii św. Rodziny Ulmów Józefa i Wiktorii z Dziećmi. Przypominamy, że powitanie relikwii i Msza święta w Bazylice św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze będzie dziś w niedzielę (12 XI) o godz. 18:00. W poniedziałek (13 XI) wszyscy parafianie i goście z naszego Dekanatu Karpacz są zaproszeni na wspólnotowy różaniec z bł. Rodziną Ulmów o godz. 8:15 w Bazylice, po którym o godz. 9:00 będzie Msza święta z naszym udziałem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W dniu 25 listopada 2023 roku odbędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej w Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie. Spotkanie będzie miało charakter modlitewny i integracyjny. Szczegółowy plan dostępny jest na plakacie. Chętnych do wyjazdu zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii do 19 listopada br..
  5. Przy wyjściu z kościoła po lewej stronie na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny” – zachęcamy do ich nabywania i lektury. „Gość niedzielny” w jednym z artykułów opowiada o żywym temacie trwającego synodu i o synodalności, a w Innym o duchownych opiekunach Rzeczypospolitej. Tematem numeru „Niedzieli” natomiast są rozwodnicy w Kościele, których papież Franciszek zachęca, aby na różne możliwe sposoby włączali się do wspólnot chrześcijańskich.
  6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  7. Naszym parafianom i drogim gościom przybyłym do Karpacza życzymy pięknej, radosnej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.