OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

1.    Świętujemy Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o 10:30 są z nami dzieci komunijne przeżywające swój Biały Tydzień. O 12:00 – rocznica I Komunii Świętej. A po Mszy świętej o godz. 17:00 nabożeństwo majowe. Dziś świętujemy Dzień Matki. Wszystkim mamom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, by były kochanymi matkami, które w swej postawie uczą i ukazują swym dzieciom piękno płynące z wiary i naśladowania Maryję, jako wzór życia.

2.    Wyrażamy słowa serdecznej wdzięczności osobom, które w ostatnich dniach pomogły nam w wykonaniu wielu prac. Dziękujemy za prace w ogrodzie. Za przycięcie wielu drzewek i krzewów. Za jego upiększanie na nowo. Nie jest to koniec, dlatego serdecznie zapraszamy chętnych do pomocy w środę – zaczynamy o godzinie 9:45. Wyrazy wdzięczności wyrażamy rodzicom dzieci komunijnych za porządki wokół kościoła parafialnego, jak i kościoła filialnego. Dziękujemy również paniom i panom, które odświeżyły chór w kościele Serca Jezusowego. W tym też kościele udało nam się wykonać prace związane z wymianą podłogi. Stan posadzki i desek był bardzo zły. Musieliśmy wzmocnić posadzkę i uchronić ją przed wilgocią. Na razie odnowiliśmy lewą część kościoła. Za same deski zapłaciliśmy prawie 9000 zł. Po wakacjach chcemy dokonać wymiany drugiej części, prawej strony kościoła. Ofiary na ten cel można wrzucać do skrzynki przy wejściu do kościoła. Dziękujemy za każde wsparcie. Nasi księża wikariusze wymienili jeszcze oświetlenie w prezbiterium i na chórze w tamtym kościele. Bardzo serdecznie im dziękujemy za wrażliwe i uważne oko i troskę o kościół i parafię. 

3.    Msze święte w tygodniu (od poniedziałku do piątku): rano o 9:00, a popołudniu o 17:00 nabożeństwo majowe, a po nim Msza święta. Dzieci przeżywają Biały Tydzień i zachęcamy ich do uczestnictwa w modlitwie.

4.    W środę po Mszy świętej próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała. Zapraszamy nie tylko dzieci komunijne, ale również rocznicowe i inne chętne do pójścia w procesji sypać kwiaty Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

5.    W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa! Msze święte o 7:30, 9:00, 10:30 po niej udamy się w procesji ulicami Karpacza. Panie z Żywego Różańca oraz innych Grup i chętnych wiernych zapraszamy do niesienia sztandarów i innych znaków naszej wiary. Ostatnia Msza święta w tym dniu o 17:00, a po niej majówka. W tym dniu przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Na Mszy świętej o godz. 10:30 gościć będziemy ks. Tomasza ŚLAZYKA, Dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Szklarskiej Porębie, który powie do nas Słowo Boże. 

6.    W piątek o godz. 17:00 ODPUST PARAFIALNY ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny! Serdecznie zapraszamy do modlitwy w Święto naszej Parafii. Po Mszy świętej wieczornej ostatnie nabożeństwo majowe! W tym dniu dokonają zawierzenia Maryi osoby, które przez 33 dni trwały na modlitwie Oddania!

7.    Od soboty już czerwiec. Msze święte wieczorne (od poniedziałku do piątku) będą sprawowane w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00. Rozpoczniemy od poniedziałku 3 czerwca. Po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe z litanią ku czci Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 9:00 tutaj w kościele.

8.    W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywamy: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, a w piątek nasz odpust Parafialny – Uroczystość Nawiedzenia NMP.

9.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Dodatkowo jest specjalne wydanie Gościa o Świętych Matkach. Polecamy!

10. Wszystkim życzymy pięknej i błogosławionej niedzieli i tygodnia pełnego otwartości serca na działanie Boga!