OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

6 kwietnia 2024
  1. Dzisiejsza niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. O godzinie 16:45 zmiana tajemnic różańcowych. Przeżywamy I niedzielę kwietnia i z tej okazji zapraszamy dziś na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy o godz. 17:45. Adorację rozpoczniemy od nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek (8 IV) przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną w tym roku z 25 marca 2024 roku. Msze święte o godz. 9:00 i 17:00 (tak jak w dni powszednie). Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można włączyć się uroczyście poprzez przysięgę, którą złożymy w czasie Mszy świętej wieczornej (17:00). Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.
  3. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami do salki katechetycznej na spotkanie z ks. Pawłem: I część (dzieci według pierwszej litery nazwiska od M do Z) w piątek (12 IV) na godz. 15:30, a II część (dzieci według pierwszej litery nazwiska od A do N włącznie) w sobotę (13 IV) na godz. 10:00. Na spotkanie przynosimy dzienniczek uczestnictwa w nabożeństwach.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  5. W zakrystii, kancelarii parafialnej i naszej stronie internetowej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski) jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych) oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, o jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.
  6. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.