OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

27 stycznia 2024
 1. Przeżywamy dziś 4. Niedzielę okresu w ciągu roku.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
  • w środę (31 I) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
  • pierwszy czwartek miesiąca (1 II) – zachęcamy do szczególnej modlitwy o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego; po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków TP WSD na spotkanie na plebanii,
  • w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, Msze święte o 9:00 i 17:00; błogosławieństwo gromnic w czasie każdej Mszy świętej; to także pierwszy piątek miesiąca (2 II) – spowiedź rano od godz. 8:30 oraz po południu od godz. 16:00 (wtedy też będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu),
  • pierwszą sobotę miesiąca (3 II) – zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 8:00, a księża tego dnia odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w ich domach.
 3. Kolejna niedziela to pierwsza miesiąca lutego – zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 17:00, a zakończy o godz. 19:00. Zapraszamy Żywy Różaniec na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 16:45.
 4. Przypominamy, że Msze święte poranne w tym tygodniu celebrować będziemy o godz. 9:00.
 5. Przy wyjściu z kościoła po lewej stronie na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny” – zachęcamy do ich nabywania i lektury.
 6. Naszym parafianom i drogim gościom przybyłym do Karpacza życzymy pięknej, radosnej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, szczególnie dzieciom, które rozpoczęły ferie zimowe.
 7. pierwszą sobotę miesiąca (3 II) – zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 8:00, a księża tego dnia odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w ich domach.