OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

1 grudnia 2023

1.     Pobłogosławimy dziś opłatki na stół wigilijny. Znajdują się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki.

2.     Tradycyjnie na Święta Narodzenia Pańskiego rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS. Świece małe kosztują 10 zł, a duże 20 zł. Możemy je nabyć w zakrystii.

3.     Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w piątek o godz. 18:00 do salki parafialnej.

4.     Za tydzień, 10 grudnia, będziemy przeżywali Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Z tej racji w parafiach odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Po Mszy o 12:00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych!

5.     W dniu 15 grudnia br. o 12:00 zapraszamy osoby starsze, samotne na wspólną WIGILIĘ do Nowej Królowej Karkonoszy. Prosimy o zgłaszanie się osób w zakrystii, byśmy wiedzieli na ile przygotować miejsc na wieczerzę.

6.     Wspomnienia świętych w tym tygodniu: czwartek – św. Ambrożego, piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.     Zachęcamy do nabycia prasy: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.

8.    Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionego Adwentu.