OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Przeżywamy dziś 5. Niedzielę okresu w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca lutego – zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 17:00, a zakończy o godz. 19:00. Zapraszamy Żywy Różaniec na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 16:45.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
  1. w poniedziałek (5 II) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  1. w środę (7 II) wspomnienie bł. Piusa IX, papieża,
  1. w sobotę (10 II) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 3. Przypominamy, że Msze święte poranne w tym tygodniu celebrujemy o godz. 9:00.
 4. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w piątek o godz. 17:45 w salce. Pamiętajcie zabrać ze sobą materiały „Katecheza 2”.
 5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 12:00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Przy wyjściu z kościoła po lewej stronie na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny” – zachęcamy do ich nabywania i lektury.
 7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać Msze święte w intencjach bliskich zarówno żyjących (z okazji urodzin, imienin, rocznic przyjęcia sakramentów świętych, dziękczynne i o potrzebne łaski) jak i za zmarłych (z rodziny, krewnych, przyjaciół i znajomych) oraz Msze święte gregoriańskie. Sprawowana Msza święta jest największym darem, o jaki człowiek może postarać się dla bliźniego, a jako osoby wierzące pamiętamy, że Eucharystia jest najmilszą Bogu modlitwą, ponieważ jest to ofiara samego Chrystusa, w której uczestniczymy.
 8. Naszym parafianom i drogim gościom przybyłym do Karpacza życzymy pięknej, radosnej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, szczególnie dzieciom, które przeżywają swoje ferie zimowe.