Ogłoszenia duszpasterskie – 16.07.2023 r.

 1. Świętujemy dziś 15 Niedzielę okresu zwykłego.
 2. Porządek odprawiania Mszy św. w okresie wakacyjnym:
  Msze św. w niedziele odprawiamy o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. W Górnym Karpaczu w kaplicy Msza św. o 9:00.
  Msze św. w tygodniu o godz. 9:00 i 19:00!
 3. We środę zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00 połączoną z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do zawierzania Maryi intencji noszonych w naszych sercach.
 4. Nasz Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski wyraził zgodę na ustanowienie kaplicy w budynku plebanii na sprawowanie w niej kultu Bożego i na przechowywanie Najświętszego Sakramentu. Pisze do nas: „Niech obecność Chrystusa Eucharystycznego przyczyni się do duchowego wzrostu zarówno księży posługujących w parafii w Karpaczu, jak i wszystkich parafian. Całej Wspólnocie udziela pasterskiego błogosławieństwa”. Z naszej strony powoli przygotowujemy kaplicę. Znaleźliśmy w naszym kościele stary tryptyk z Jezusem Dobrym Pasterzem i chcemy go odnowić. Obraz już oddaliśmy panu Januszowi Motylskiemu, który będzie ten obraz i tryptyk odnawiał. Potem zajmiemy się projektem wnętrza.
 5. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: czwartek – bł. Czesława, sobota – święto Marii Magdaleny.
 6. Polecamy prasę katolicką – tygodniki „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Błogosławionej niedzieli życzymy naszym parafianom. Przybyłym do Karpacza turystom udanego pobytu, odpoczynku i pięknej pogody.
Podziel się: