Ogłoszenia duszpasterskie – 21.05.2023 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujmy się z Jezusem w cel naszej ziemskiej pielgrzymki i prośmy Boga o Boże łaski na nasze codzienne drogi życia. Po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo majowe.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I komunii św. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia tego dnia. Dziękujemy rodzicom za porządki wokół kościoła, za przygotowanie świątyni i dar ołtarza, którym jest stojący ołtarz na Boże Ciało. Dziękujemy paniom katechetkom za przygotowanie dzieci do tej ważnej chwili w życiu chrześcijanina. Zatem przed nami BIAŁY TYDZIEŃ z dziećmi komunijnymi! W tygodniu nabożeństwa majowe o 17:00, a po nich Msza św. ok. 17:30.
  3. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca czas Pięćdziesiątnicy. W tym dniu przeżywać będziemy 25-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza, które będzie połączone razem z Odpustem parafialnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy 28 maja na Mszy św. o godz. 12:00.
  4. Natomiast dzień później 29 maja, w poniedziałek, o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Ekumeniczne. Wspólnie z Pastorem ze Świątyni Wang będziemy modlić się w naszej świątyni. Po nabożeństwie zapraszamy na agapę na plebanię.
  5. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – św. Rity z Cascii, środa – NMP Wspomożycielki Wiernych, czwartek – św. Bedy, piątek – Dzień MAMY, zapraszamy do wspólnej modlitwy za drogie nam mymy!
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość niedzielny”.
  7. Niech dzisiejszy dzień będzie zapatrzeniem się w niebo. Błogosławionej niedzieli wszystkim życzymy.
Podziel się: