Ogłoszenia duszpasterskie – 05.03.2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

  1. II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbieramy dziś ofiary do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes” – pomoc misjonarzom, których w świecie pracuje około 1800 osób. Po Mszy o 12:00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. A po Mszy o 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Przekazujemy ważną dla naszej diecezji legnickiej informację. Wczoraj papież Franciszek ogłosił nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji. Został nim ks. Piotr Wawrzynekdotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi we Wrocławiu. Osobę biskupa nominata polecamy naszej modlitewnej pamięci.
  3. Przekazujemy też dla naszej parafii smutną wiadomość. Biskup legnicki odwołał ks. Andrzeja z naszej parafii i ustanowił go proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Białej. Pożegnanie ks. Andrzeja odbędzie się w następną niedzielę o godz. 12:00. Nową Parafię ks. Andrzej obejmuje w dniu 15 marca! Życzymy mu wielu łask na niwie proboszczowskiej!
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17:30 – po Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy o 17:00.
  5. Przed nami rekolekcje wielkopostne. Przeżywać je będziemy w dniach 24-26 marca. Głosić je będzie ks. Paweł Styczyński - wikariusz z Parafii NSPJ w Mysłakowicach.
  6. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie do Cieplic, do Parafii św. Jana Chrzciciela. Pierwsze spotkanie 18.03 o 18:00.
  7. Przypominamy ważne daty: I komunia 20.05 o 11:00, a rocznica 11.06. o 12:00!
  8. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  9. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas wszystkich czasem umocnienia się na Bożych drogach.
Podziel się: