Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

 1. W Środę Popielcową weszliśmy w czas Wielkiego Postu. Dziś I Niedziela 40-dniowego przygotowania do Wielkanocy. Po Mszy o 12:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Natomiast po Mszy o 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali, na które serdecznie zapraszamy.
 2. Dziś witamy w naszej Parafii Zespół Muzyczny ZBRUCZ. Niech piękny śpiew wielkopostnych pieśni pomoże nam w głębszym przeżywaniu tego czasu. Możemy również wspomóc ten zespół składając dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła.
 3. Tydzień temu były w naszej wspólnocie Siostry Katarzynki pracujące na Mazurach prowadząc dom dla dziewcząt uzależnionych. Siostry przekazują nam słowa serdecznego podziękowania za pomoc i zebrane ofiary w kwocie 12 415 zł. Serdecznie dziękujemy za życzliwość!
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17:30 (po Mszy św. o 17:00). Natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy o 17:00.
 5. Przy wyjściu z kościoła jest skrzynka na JAŁMUŻNĘ POSTNĄ!
 6. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Po Mszy nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o nowe, święte powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego w naszej diecezji. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD na plebanii.
 7. W piątek spowiedź z racji I-piątku miesiąca: rano przed Mszą św. o 7:00 i popołudniu od 16:00 do 17:00. Msza o 17:00 i Droga Krzyżowa.
 8. W sobotę odwiedziny chorych.
 9. Za tydzień po Mszy o 12:00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych! Dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Wielkiego Postu.
Podziel się: