Ogłoszenia duszpasterskie – 19.02.2023 r.

VII Niedziela zwykła – 19.02.2023 r.

  1. Świętujemy dziś VII Niedzielę okresu zwykłego. Obchodzimy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Są z nami Siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny z Mazur, gdzie prowadzą dom dla dziewcząt uzależnionych, pod nazwą „Wspólnota razem łatwiej”. Pomagają im wyjść z uzależnienia. Zapoznają nas z działalnością tego domu i proszą o wsparcie finansowe.
  2. Porządek Mszy świętych w tygodniu o 7:00 i 17:00.
  3. 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować przez wstrzemięźliwość i post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 19:00. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17:30 (po Mszy św.). Natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy o 17:00. Za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Zespół ZBRUCZ z Tarnopola, który ubogaci nas pięknem wielkopostnych pieśni. Będziemy mogli również wspomóc ich finansowo.
  6. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  7. Wszystkim pragniemy życzyć błogosławionej niedzieli i dobrego przygotowania do wejścia w czas Wielkiego Postu. Niech dobry Bóg nam błogosławi!
Podziel się: