Ogłoszenia duszpasterskie – 21.08.2022r.

XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022r.

 1. Świętujemy w Kościele 21 Niedzielę okresu zwykłego.
 2. Biskup Legnicki odwołał z naszej Parafii ks. Krzysztofa Sieradzkiego i ustanowił go proboszczem w Tomaszowie Bolesławieckim. To zaskakująca dla nas decyzja, tym bardziej, że znów nie otrzymujemy kapłana na jego miejsce. Pożegnanie ks. Krzysztofa odbędzie się 28 sierpnia na Mszy o godz. 17:00.
 3. Porządek Mszy św. w Karpaczu w okresie wakacyjnym:
  W niedziele: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. W Karpaczu G. o 9:00.
  Msze św. w tygodniu o godz. 9:00 i 19:00!
 4. We środę o 19:00 Msza św. z nabożeństwem ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 5. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – NMP Królowej, środa – święto św. Bartłomieja, piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej, sobota – św. Moniki.
 6. Za tydzień przyjmiemy do naszej parafii relikwie św. Męczenników z Pariacoto: bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. To kolejne ważne wydarzenie po otrzymaniu relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ojcowie franciszkanie będą głosić do nas słowo Boże. Uroczyste wniesienie relikwii na Mszy o 9:00. Natomiast na Mszy o 10:30 będziemy gościć Śląski Chór Górniczy POLONIA HARMONIA. Po Mszy zapraszamy na KONCERT pieśni sakralnych. Natomiast o 17:00 będziemy dziękować za posługę ks. Krzysztofa.
 7. Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W obydwu czasopismach znajdziemy artykuły na temat naszego Odpustu ku czci św. Wawrzyńca jaki odbył się na Śnieżce.
 8. Błogosławionej niedzieli wszystkim życzymy.
Podziel się: