Ogłoszenia duszpasterskie – 12.06.2022r.

Uroczystość Trójcy Świętej – 12.06.2022r.

  1. Dziś świętujemy Uroczystość Trójcy Świętej. O 12:00 rocznica I Komunii św.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I komunii św. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za piękne, pełne spokoju i głębi przeżycie tego święta! Dzieci mają teraz tradycyjny „BIAŁY TYDZIEŃ”. Zapraszamy dzieci z rodzicami na codzienną Eucharystię. Z tego względu Msze święte w tym tygodniu będą w kościele parafialnym o godz. 17:00, a po nich nabożeństwo czerwcowe. Wyjątkowo tylko we wtorek o godz. 18:00 gromadzimy się przed kościołem Serca Pana Jezusa na uroczystość poświęcenie pomnika bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i wniesienie relikwii do tamtejszego kościoła. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na tę uroczystość, której przewodniczyć będzie ks. Bp Andrzej Siemieniewski. Po Mszy świętej zapraszamy do wysłuchania wykładu znanego autora wielu ciekawych książek pana Wojciecha Sumlińskiego!
  3. We czwartek BOŻE CIAŁO! Msze święte o 7:30, 9:00, 10:30 i po niej pójdziemy z eucharystyczną procesją, jak to bywało w tradycji naszej parafii. Przejdziemy ulicami Kościelną, Nad Łomnicą, Łączną i „deptakiem” wrócimy do kościoła. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatów, młodzież, Żywy Różaniec, wspólnoty oraz innych wiernych do niesienie sztandarów i innych znaków naszej wiary. Popołudniu Msza św. o 17:00.
  4. Przypominamy, że 21 czerwca o godz. 13:00 odbędą się uroczystości pogrzebowe ks. Henryka Bujoka, pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca.
  5. Słowa wdzięczności wyrażamy panu Januszowi Motylskiemu za odnowienie obrazu - tryptyku w głównym ołtarzu w kościele Jezusowego Serca.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.
Podziel się: