Ogłoszenia duszpasterskie – 08.05.2022r.

IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022r.

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna. Nabożeństwo majowe po Mszy o 17:00.
  2. W tygodniu majowe nabożeństwa codziennie o 17:00, po nich Msza, czyli ok. godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Przekazujemy, że trwają prace pana Profesora Czesława Dźwigaja nad pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki. 14 czerwca zapraszamy na poświęcenie tego pomnika, którego dokona J.E. ks. B Andrzej Siemieniewski! Darczyńcami tego pomnika są państwo Józef i Joanna Anioł! Całym sercem dziękujemy za tą niezwykłą życzliwość! Zbieramy ofiary na relikwiarz. Jego wartość to 10 tys. Z ofiar złożonych na ten cel mamy kwotę niespełna 2000 zł.
  4. Przed nami uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież. Odbędzie się ona 16 maja w przyszły poniedziałek o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Bierzmowania udzieli Wikariusz generalny ks. Prałat Robert Kristman, proboszcz katedry.
  5. Istnieje możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch i Chorwacji w dniach 12-25 czerwca. Szczegóły są wywieszone w gablotce na plakacie.
  6. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy 9 dziś o 15:00 w Sióstr Magdalenek.
  7. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – uroczystość św. Stanisława głównego Patrona Polski, w piątek – NMP z Fatimy, w sobotę – św. Macieja Apostoła.
  8. Przekazujemy smutną wiadomość o śmierci ks. Henryka Bujoka. Jego doczesne szczątki będą złożone na karpackim cmentarzu. Niestety jeszcze nie mamy informacji, kiedy zostaną przywiezione z Niemiec. Uroczystości pogrzebowym będzie przewodniczył ks. Biskup Ignacy Dec ze Świdnicy. Datę pogrzebu podamy w najbliższym czasie. Pomódlmy się wspólnie za duszę śp. Ks. Henryka: „wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…”
Podziel się: