Ogłoszenia duszpasterskie – 24.04.2022r.

Niedziela Bożego Miłosierdzia - 24.04.2022r.

Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msze o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. Zawierzamy Bożemu Miłosierdziu siebie, nasze rodziny, parafię, nasze miasto Karpacz i całą naszą Ojczyznę. Niech łaska Bożego Miłosierdzia nas oczyszcza i odnawia, a zmarłym da dar nieba! Dziś tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia zbieramy ofiary do puszek na Caritas. „Warto nadmienić, że zorganizowana przez Caritas Polska w połowie kwietnia br. zbiórka na rzecz uchodźców przekroczyła 100 mln złotych. Szacunkowa wartość wsparcia przekazanego w postaci darów rzeczowych przekroczyła 136 mln zł. To dzięki tej ogromnej ofiarności darczyńców Caritas już od pierwszych dni wojny może organizować pomoc nie tylko na granicy, ale też w całej Polsce i na Ukrainie. Polska gościnność i serca pełne miłości, a więc te wartości, które wypływają z ducha Ewangelii, sprawiły, że siostry i bracia, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny, mogą czuć się u nas bezpiecznie. Wśród nich jest 830 dzieci z ukraińskich domów dziecka – poszkodowanych najbardziej, bo nie tylko przez wojnę, ale i przez los – które znalazły pełen życzliwości dom w placówkach Caritas diecezjalnych. To dzięki Wam, bracia i siostry, a także wolontariuszom z Caritas udało się wysłać kilkaset transportów humanitarnych na Ukrainę. Wsparcie realizowane na wielu płaszczyznach dociera do ukraińskich rodzin, do osób, które przekraczają przejścia graniczne, gdzie wielu wolontariuszy pracuje dzień i noc.” – bp Wiesław Szlachetka.

  1. Msze święte w tygodniu odprawiamy codzienne o godz. 7:00 i 17:00.
  2. We środę o 17:00 Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – św. Wojciecha, piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, sobota – św. Piusa V.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym. Nabożeństwa majowe codziennie w tygodniu codziennie o godz. 17:00, a po nabożeństwie Msza święta. W niedzielę majówka po Mszy o 17:00.
  5. W przyszłą niedzielę (1 maja) obchodzimy Niedzielę Biblijną oraz VI. Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  6. Z prasy katolickiej polecamy do czytania tygodniki „Niedzielę” i „Gościa niedzielnego”.
Podziel się: