Ogłoszenia duszpasterskie – 13.03.2022r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022r.

  1. II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbieramy dziś ofiary do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes” – pomoc misjonarzom, których w świecie pracuje około 1800. O 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17:30 – po Mszy św. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 18:00. Za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. 19 marca Uroczystość św. Józefa, patrona naszej Diecezji i Legnickiego Seminarium. Polecajmy w modlitwie naszą Diecezję.
  4. Przed nami „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia” od 19 do 25 marca.
  5. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie do Cieplic. Nauki odbywać się będą u ojców Pijarów, w Parafii św. Jana Chrzciciela. Pierwsze spotkanie 19 marca o godz. 18:00.
  6. Za tydzień, 20 marca, po Mszy o 12:00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  7. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  8. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas wszystkich czasem umocnienia się na Bożych drogach.
Podziel się: