Ogłoszenia duszpasterskie – 24.10.2021r.

XXX Niedziela zwykła – 24.10.2021r.

  1. Obchodzimy dziś tzw. Niedzielę Misyjną ustanowioną w 1926 roku przez papieża Piusa XI jako dzień solidarności modlitewnej i materialnej misyjnego dzieła Kościoła. Ofiary składane na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywane są osoby pracujące na terenach misyjnych.
  2. Dziś w Katedrze Legnickiej pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego rozpocznie się diecezjalny etap przygotowań do Synodu Biskupów. Synod rozpoczął się w Rzymie w dniach 9-10 października br. i zakończy się zgromadzeniem ponownie w Rzymie w 2023 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Synodu.
  3. Różaniec codziennie o godz. 17:00 od poniedziałku do soboty, po nim Msza św. W niedzielenatomiast modlimy się na różańcu po Mszy o 17:00.
  4. Przed nami 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7:30, 9:00, 10:30, jeśli nie będzie żadnych zakazów Msza św. na cmentarzu o godz. 12:00 i o 17:00. Nie będzie Mszy o 19:00! W Górnym Karpaczu Msza o 9:00.
  5. 2 listopada – DZIEŃ ZADUSZNY. Msze święte o 7:00, 9:00 i 17:00.
  6. W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Prosimy o ich wypisanie i wrzucenie do skrzynki na wypominki przy obrazie Matki Bożej. Modlitwy wypominkowe rozpoczniemy od 4 listopada o Mszy św. o godz. 17:00. Plan modlitw wywieszony jest w gablotce i przy wejściu do kościoła.
  7. W poniedziałek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Młodzież uczestniczy w różańcu o 17:00, Mszy św. a następnie w spotkaniu.
  8. W czwartek po różańcu i Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca oraz chętnych. Spotkanie miało być w środę, ale księża mają spotkanie rejonowe i nie możemy w tym dniu odbyć spotkania.
  9. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: czwartek wspominać będziemy – świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.
Podziel się: