Ogłoszenia duszpasterskie – 30.05.2021r.

Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021r.

  1. Dziś świętujemy Uroczystość Trójcy Świętej, a zarazem Dzień Odpustu Parafialnego NAWIEDZENIA NMP. Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczyć będzie ks. Marcin GIEMZIK, salezjanin. Na zakończenie odpustu nabożeństwo majowe. Nie będzie już nabożeństwa majowego po Mszy o 17:00.
  2. Jutro ostatni dzień maja – święto Nawiedzenia NMP. Na Mszy o godz. 17:00 odbędzie się zakończenie rekolekcji „Oddanie 33” i AKT ZAWIERZENIE SIĘ UCZESTNIKÓW tych rekolekcji MATCE BOŻEJ. Na zakończenie ostatnie nabożeństwo majowe.
  3. Przed nami miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ! Tradycyjnie Msze święte o 17:00 odprawiać będziemy w Kościele Serca Jezusowego. Także w niedziele! Po Mszy nabożeństwa czerwcowe z litanią ku czci Serca Jezusa.
  4. Słowa wdzięczności wyrażamy panu Januszowi Motylskiemu za odnowienie obrazu Matki Bożej w głównym ołtarzu. Ptak ubrudził sukienkę Matki Bożej i trzeba było ją przemalować. Dziękujemy również za oczyszczenie tryptyku w kościele Jezusowego Serca. Dziękujemy również pani Asi Anioł za przygotowanie kwiatów na uroczystość odpustową naszej parafii. Jesteśmy bardzo wdzięczni.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze święte o 7:30, 9:00, 10:30 i po niej procesja. W tym roku, jeśli pogoda pozwoli pragniemy przejść naszym deptakiem do muszli i tam zakończyć uroczystym błogosławieństwem. Jeśli pogoda nie dopisze, przejdziemy w procesji do kościoła Serca Pana Jezusa. Wieczorna Msza jeszcze o 17:00, oczywiście w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek okazja do spowiedzi świętej z racji I-piątku miesiąca. Rano przed Mszą św. a popołudniu od 16:00 do 17:00 spowiedź w kościele Serca Jezusa.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość niedzielny”, a w nim artykuł i zdjęcia z nawiedzenia obrazu św. Józefa w naszej parafii.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 17:00 w kościele Serca Pana Jezusa zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo czerwcowe. Natomiast po Mszy o 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
Podziel się: