Ogłoszenia duszpasterskie – 07.03.20201r.

III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021r.                     

Msze św. w niedzielę: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00

Karpacz Górny (kaplica) – 9:00; Msze św. w dni powszednie: 7:00 i 17:00

 

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na zakończenie Mszy świętej o godz. 17:00. O 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Porządek Mszy świętych w tygodniu o godz. 7:00 i 17:00.
  3. Dziś przypada 4 rocznica odejścia do Domu Ojca pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka. Polecajmy go w modlitwie.
  4. Od dwóch lat w naszej diecezji przygotowują się do przyjęcia chrztu, bierzmowania i Eucharystii osoby dorosłe. W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu wspierajmy ich w modlitwach, by głęboko przygotowali się do przyjęcia tych sakramentów w Wigilię Paschalną.
  5. Rozważamy decyzję włączenia się w dzieło modlitwy w intencji pokoju na świecie w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. To wielkie dzieło i ważna decyzja. Polecamy tą intencje wspólnej modlitwie. Szczegóły podamy w niedługim czasie.
  6. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30, po niej Msza św. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 18:00. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  7. W tym czasie czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych zachęcamy również do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  8. Polecamy prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  9. Wszystkim turystom i naszym drogim parafianom życzymy niedzieli pełnej Bożego pokoju. Niech Pan Bóg nam błogosławi!
Podziel się: