Ogłoszenia duszpasterskie – 25.10.2020r.

XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020r.

1. Gromadzimy się w 30-tą Niedzielę okresu zwykłego.
  2. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii i różnych zachorowań, przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Biskup wydał też Dekret, w którym udziela dyspensy od niedzielnej Mszy św., osobom z objawami infekcji. Pod uwagę muszą być brane obostrzenia państwowe oraz roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu bieżącej sytuacji epidemicznej. Podczas liturgii w naszej świątyni może uczestniczyć do 60 osób. W kościele obowiązują maseczki lub przyłbice – prosimy o ich noszenie. Ks. Biskup przypomina, że przyjmowanie komunii św. na rękę nie może być uznawane za profanację oraz że stanowi godziwy sposób jej przyjmowania.
  3. Różaniec codziennie o godz. 17:00 od poniedziałku do soboty, po nim Msza św. W niedzielenatomiast modlimy się na różańcu po Mszy o 17:00.
  4. Za tydzień – 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. W GK Msza o 9:00! 2 listopada – DZIEŃ ZADUSZNY. Msze święte o 7:00, 9:00 i 17:00.
  5. W kościele są rozłożone kartki wypominkowe. Prosimy o ich wypisanie i wrzucenie na tacę lub do skrzynki na wypominki przy obrazie Matki Bożej.
  6. Kancelaria ze względu na pandemię nieczynna. Ważne sprawy załatwiamy po Mszach świętych.
  7. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: w środę wspominać będziemy – świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.
  9. Na te dni przygotowania się do obchodów szczególnych dni pamięci o świętych i naszych zmarłych niech Pan Bóg nam błogosławi!

PLAN MODLITW WYPOMINKOWYCH

4.11 – śr. – ul. Bema, Chopina, Dolna, Gimnazjalna i Granitowa;

5.11 – czwartek – ul. Konstytucji 3 Maja,
6.11 – piątek – ul. Kasprowicza, Kolejowa, Komuny Paryskiej, Kościuszki, Kowarska, Krótka, Księża Góra
9.11 – pon. – ul. Leśna, Myśliwska, Mickiewicza, Matejki i Moniuszki;
10.11 – wtorek – Dzika, Górna, Grottgera, Grzybowa, Kolorowa, Kościelna, Narutowicza i Nad Łomnicą.
11.11 – środa – ul. Armii Krajowej, Cicha, Nadrzeczna;
12.11 – czwartek – ul. Dzika, Dolna, Konopnickiej, Obrońców Pokoju, Olimpijska, Okrzei, Ogrodnicza, Przemysłowa, Sikorskiego, Turystyczna
13.11 – piątek – ul. Batorego, Boczna, Brzezie Karkonoskie, Bystra, Parkowa, Piastowska, Prusa, Plater, Poznańska, Reymonta, Rybacka
16.11 – pn. – ul. Sanatoryjna, Skalna, Skłodowskiej, Skośna, Staszica, Świerkowa, Wielkopolska, Wilcza, Wiosenna, Zagajnik
17.11 – wtorek – Kartki nie podpisane ulice i spoza Parafii.