Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2020r.

XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020r.

  1. Tydzień temu przeżywaliśmy NIEDZIELĘ PAPIESKĄ i zbieraliśmy ofiary dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przekazaliśmy kwotę 3100 zł. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  2. Biskup Zbigniew Kiernikowski z dniem 16 października wprowadza zarządzenie mające na uwadze wzbierającą falę zakażeń koronawirusem. Komunikat jest na stronie diecezji legnickiej. W kościele obowiązują maseczki lub przyłbice – prosimy o ich noszenie. Ks. Biskup przypomina, że przyjmowanie komunii św. na rękę nie może być uznawane za profanację oraz że stanowi godziwy sposób jej przyjmowania. Podczas Mszy św. informujemy, gdzie udzielana jest komunia św. na rękę.
  3. 1 XI nie będziemy sprawować Mszy św. na cmentarzu.
  4. Kancelaria będzie czynna tylko w przypadkach losowych.
  5. Według obostrzeń związanych z sytuacją pandemii w naszej świątyni może uczestniczyć do 100 osób.
  6. Różaniec codziennie o godz. 17:00 od poniedziałku do soboty, po nim Msza św. W niedziele natomiast modlimy się na różańcu po Mszy o 17:00.
  7. Ze względu na pandemię nie będzie zapowiadanego na dziś spotkania Żywego Różańca na plebanii.
  8. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: wtorek – św. Jana Kantego, czwartek – św. Jana Pawła II.
  9. Konkurs różańcowy przedłużamy jeszcze o tydzień. Za tydzień na Mszy o 12:00 ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.
Podziel się: