Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2020r.
1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dzień poświęcenie naszego kościoła. Dokładnie 110 lat temu odbyło się poświęcenie tej świątyni i nadano mu tytuł Nawiedzenia NMP. W wieży kościoła z datą 29.10.1909 roku znajduje się dokument opisujący starania o budowę kościoła, zakończony takimi słowa: „Niech najobfitsze błogosławieństwo Boga Najwyższego spocznie na tym kościele i na wszystkich, którzy kiedykolwiek go pobożnie nawiedzą”. Dziękujemy dziś Bogu za tę świątynię i wszelkie łaski jakie od Niego otrzymaliśmy przez te wszystkie lata.
2. Porządek Mszy św. w Karpaczu w okresie wakacyjnym:
Msze św. w niedziele odprawiamy o godz.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. W Górnym Karpaczu w kaplicy Msza św. o 9:00.
Msze św. w tygodniu o godz. 9:00 i 19:00!
3. We środę na Mszy o 19:00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy zawierzając Maryi nasze intencje.
4. W niedzielę 9 sierpnia, zapraszamy na ADORACJĘ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE”! W dniu święta św. Teresy Benedykty od Krzyża, wrocławianki i Patronki Europy będziemy przeżywać niecodzienne wydarzenie. O godz. 12:00 będziemy sprawować Mszę św. w kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce! Będziemy modlić się za Europę, w tym szczególnym dla nas miejscu, gdzie przychodzą od lat Polacy, Czesi i Niemcy. Po Mszy będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji, która przyjedzie do nas z Medjugorie. Nasza kaplica na Śnieżce jest najwyżej położonym w całej Polsce miejscem kultu publicznego. Adorację zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. ZAPRASZAMY NA ŚNIEŻKĘ!
5. Dzień później, 10 sierpnia, tradycyjnie w święto św. Wawrzyńca, na ŚNIEŻCE będziemy sprawować uroczystą Mszę św. godz. 12:00 z udziałem J.E. ks bpa Zbigniewa Kiernikowskiego oraz biskupa z Czech. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Zapowiedzi przedślubne: MICHAŁ SMALEC z Karpacza i KAROLINA DZIUBAKOWSKA z Nowej Wsi Wielkiej, Grzegorz Kołtowski z Jeleniej Góry i Anna Supeł z Karpacza.
7. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: środa – św. Marty, piątek – św. Ignacego z Loyoli, sobota – święto św. Alfonsa Marii Liguoriego.
8. Polecamy prasę katolicką – tygodniki „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
9. Błogosławionej niedzieli życzymy naszym parafianom. Przybyłym do Karpacza turystom, życzymy udanego pobytu, odpoczynku i pięknej pogody.

Podziel się: