Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2020r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś świętujemy podwójną Uroczystość: Zesłania Ducha Świętego oraz w naszej parafii Uroczystość ODPUSTOWĄ NAWIEDZENIA NMP. O godz. 12:00 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Mieczysław Bętkowski. Prośmy Maryję, Oblubienicę Ducha Świętego, by nas uczyła wsłuchiwania się w Boże podpowiedzi i bycia posłusznym głosowi Bożemu. Po Mszy św. o godz. 17:00 ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. W niedziele Msze święte sprawujemy o: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
 3. Przed nami miesiąc czerwiec. Msze w tygodniu odprawiamy o: 9:00 i 17:00. Od poniedziałku do piątku Msze święte o 17:00, tradycyjnie w czerwcu, odprawiać będziemy w kościele poświęconym Sercu Jezusowemu! Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do modlitwy w drugim kościele.
 4. W sobotę i niedzielę litanie do Serca Jezusowego odmawiać będziemy po Mszy o 17:00.
 5. W poniedziałek Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na Mszę na 17:00.
 6. We wtorek, 2 czerwca, na Mszy św. o 17:00, chcemy podkreślić obecność i odprawioną Mszę św. prymicyjną przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę właśnie w kościele Serca Pana Jezusa. Było to zaledwie kilka dni po przyjęciu przez niego święceń kapłańskich w dni 28 maja. Chcemy modlić się, by otrzymać jego relikwie. Niech bł. ksiądz Jerzy wstawia się za nami.
 7. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie TP WSD na plebanii.
 8. W piątek spowiedź święta z okazji pierwszego piątku miesiąca – rano przed Mszą o 9:00 i popołudniu od 16:00 w kościele Serca Pana Jezusa. O 17:00 Msza św. w intencji Maturzystów, których serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 9. W sobotę nie będzie jeszcze odwiedzin chorych.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 17:00 i nabożeństwo czerwcowe.
 • Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Sienkiewicz z Miłkowa i Paulina Szczepaniak z Karpacza.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest „Niedziela” i „Gość niedzielny”.
 • Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – NMP Matki Kościoła, wtorek – MB Łaskawej, środa – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Piątek – św. Bonifacego.
 1. Przypominamy o zniesieniu dyspensy od obowiązku Mszy św. niedzielnej. W kościele mamy obowiązek noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa!
 2. Niech miesiąc czerwiec, w który wchodzimy, zbliży nas jeszcze bardziej do Jezusowego Serca!
Podziel się: