Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2020r.

V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020r.

  1. Świętujemy V Niedzielę Wielkanocną. Po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo majowe.
  2. W maju Msze w tygodniu odprawiamy o 9:00 i 17:00. W niedziele Msze o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy o 17:00, czyli ok. godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Towarzyszy nam w tym miesiącu obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który 110 lat temu, dokładnie 22 maja 1920 roku został koronowany koronami papieskimi podarowanymi przez papieża Piusa X na Jasnej Górze.
  4. Po rozmowach z rodzicami przekazujemy nowy termin I komunii św., to 26 września 2020r. Zachęcamy jednak rodziców do indywidualnego przeżycia I komunii św. dziecka i najbliższej rodziny. Nie będzie to przeszkadzać czy eliminować dziecka w tym, by we wrześniu, wszystkie dzieci mogły razem świętować uroczystość komunijną! Niech to stanie się pięknym zaproszeniem dla rodziców to odkrycia na nowo wartości komunii św.! My, kapłani służymy pomocą w przygotowaniu tak, by każde dziecko ze swoimi rodzicami i najbliższą rodziną w dowolnym, wybranym przez siebie terminie mogło radośnie przeżywać tą piękną uroczystość.
  5. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: czwartek – św. Macieja Apostoła, sobota – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Cezary Suchara ze Starej Kamienicy i Joanna Kawa, Paweł Solatycki i Oktawia Pałczyńska z Karpacza.
Podziel się: