Ogłoszenia duszpasterskie – 05.04.2020r.

Niedziela Palmowa – 05.04.2020r.

1.   Świętujemy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ. To dzień, w którym kościół wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Nie ma dziś Gorzkich Żali.

1. W tygodniu odprawiamy Msze święte o godz. 9:00. W środę o godz. 9:00 Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W czwartek rozpoczynamy TRIDUUM PASCHALNE – obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Ze względu na zaistniałą sytuacją związaną z chorobą koronawirusa - w kościele podczas nabożeństw może być tylko 5 osób - zachęcamy wszystkich naszych Parafian do duchowej łączności i przeżywania najświętszych dni w DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI z Chrystusem i między nami.
  3. LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO:
    WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18:00
    WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18:00
    WIGILIA PASCHALNA (sobota) – godz. 20:00
  4. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wraz z postem ilościowym. Tego dnia rozpoczyna się też Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, które obchodzimy w II Niedzielę Wielkanocną. O godz. 12:00 mamy kapłani będziemy odprawiać DROGĘ KRZYŻOWĄ w kościele parafialnym polecając naszych parafian, rodziny i miasto Karpacz.
  5. W sobotę - ze względu za zaostrzenia - nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny! Zachęcamy, by głowa rodziny odmówiła modlitwę nad pokarmami prosząc Boga, by pobłogosławił je na stół Wielkanocny.
  1. W Niedzielę Zmartwychwstania porządek Mszy św.: 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. Jeszcze nie wiem, czy ulegnie zmiana ilości osób mogących uczestniczyć na Mszy św. W Karpaczu Górnym Msza św. o godz. 9:00.
    Poniedziałek Wielkanocny – Msze św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. W kaplicy, w Górnym Karpaczu o 9:00.
  2. Polecamy prasę katolicką – „Niedzielę”. Zachęcamy do nabycia świec – „Caritas”. Małe są w cenie 6 zł a duże po 12 zł. Są wyłożone przy wyjściu.