Ogłoszenia duszpasterskie – 01.03.2020r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

1. W duchowej drodze stajemy w bliskości Boga w I Niedzielę Wielkiego Postu. Witamy w naszej wspólnocie ks. Mateusza KOPANIĘ, prefekta WSD w Legnicy. Dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego i pomoc w naszej parafii.
  2. Po Mszy św. o 17:00 zmiana tajemnic różańcowych. O 18:00 serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Z prac remontowych w naszym kościele zakończyliśmy malowanie klatki schodowej, gdzie nałożyliśmy tynk żywiczny. Odnawiamy zakrystię ministrantów i toaletę. Stan zastany pod boazerią był zły. Trzeba było odgrzybić ściany.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 22 do 25 marca. Poprowadzi je ojciec MATEUSZ STACHOWSKI – franciszkanin. Polecamy jego osobę naszej modlitwie.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 9:30 i 17:30 – a po Mszach św. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 18:00. Za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W czwartek po Mszy o 17:00 spotkanie przyjaciół WSD w Legnicy.
  7. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź rano przed Mszami o 7:00 i 9:00 i popołudniu od 16 do 17:00.
  8. W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych z komunią świętą.
  9. Za tydzień po Mszy o 13:00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. W tę niedzielę będziemy tradycyjnie zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na wschodzie.
  10. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  11. Na wielkopostną drogę przemiany przyjmijmy Boże błogosławieństwo.