Ogłoszenia duszpasterskie – 23.02.2020r.

VII Niedziela zwykła – 23.02.2020r.

  1. Świętujemy dziś VII Niedzielę zwykłą.
  2. Rozpoczęte prace remontowe w naszym kościele posuwają się do przodu. Zakończyliśmy odnawianie korytarza przy mieszkaniach księży wikarych. Przed nami malowanie klatki schodowej w tylnej części kościoła i nakładanie ochronnego tynku oraz odnawianie zakrystii ministrantów i toalety.
  3. W najbliższą środę przeżywać będziemy już Środę Popielcową. Rozpoczynamy okres WIELKIEGO POSTU! Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 19:00. W Środę Popielcową obowiązuje nas post. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 22 do 25 marca. Poprowadzi je ojciec MATEUSZ STACHOWSKI – franciszkanin. Polecamy jego osobę naszej modlitwie.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 9:30 i 17:30 – a po Mszach św. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 18:00. Za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  7. Przed nami czas Wielkiego Postu, który ma na celu przygotowanie nas wszystkich do obchodzenia Paschy – radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech ten czas będzie dla nas pełen łaski i Bożego błogosławieństwa.
Podziel się: