Ogłoszenie duszpasterskie – 01.12.2019r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019r.

1.    Rozpoczynamy ADWENT! Czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim pragniemy życzyć błogosławionego Adwentu! Dziś po Mszy św. o 17:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie NS.

2.    Zapraszamy na Roraty. Odprawiać będziemy je codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Tematem Rorat będzie osoba Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich na codzienne duchowe spotkania z Maryją oczekującą narodzin Jezusa. Zmobilizujmy się do duchowego przeżywania Adwentowego czasu!

3.    Przed nami REKOLEKCJE ADWENTOWE. W tym roku niespodzianka – poprowadzi je nasz ksiądz Proboszcz. Rekolekcje będą w dniach 17-20.12!

4.    Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny. Serdecznie prosimy osoby, które w minionych latach roznosiły opłatki o pomoc w rozniesieniu opłatków po domach. Opłatki można też nabyć w zakrystii. Są świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece są w cenie 6 zł, a duże 15 zł.

5.    W piątek dzień św. Mikołaja – zapraszamy dzieci na 17:00 na Roraty, a po nich na spotkanie ze św. Mikołajem! To także pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi rano przed Mszami o 7 i 9 oraz od 16 do 17.

6.    Zapowiedzi przedślubne: Dawid Janiak z Karpacza i Iwona Obidowicz z Kęt; Piotr Libersbach z Jeleniej Góry i Klaudia Szczepaniak z Karpacza.

7.    Wspomnienia świętych: wtorek – św. Franciszka Ksawerego, środa – św. Barbary, piątek – św. Mikołaja, sobota – św. Ambrożego.

8.    Polecamy do czytania: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

W sobotę nie będzie odwiedzin Chorych – księża odwiedzą chorych przed świętami w sobotę - 21 grudnia!

Za tydzień w niedzielę, 8 grudnia, po Mszy o 13:00 odbędzie się mierzenie dzieci do strojów komunijnych!