Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół jednoczy się w modlitwie z Kościołem w niebie, a my - pielgrzymi tej Ziemi - modlimy się za wstawiennictwem Świętych o podążanie właściwą drogą na ich spotkanie. Gromadzimy się w tym dniu na cmentarzu, modląc się za dusze wszystkich wiernych zmarłych. Stajemy często zgromadzeni z najbliższymi przy grobach naszych krewnych, których Pan Bóg odwołał już z tego świata, ale stajemy pełni nadziei i modlitwy, prosząc miłosiernego Pana o dar nieba dla nich. Tak uczyniliśmy na cmentarzu w Karpaczu, polecając miłosierdziu Bożemu wszystkich wiernych zmarłych. Sprawowaliśmy Najświętszą Eucharystię, w której ogarnialiśmy modlitwą dusze potrzebujące pomocy na drodze do zbawienia. Po Mszy udaliśmy się z procesją na cmentarz, gdzie w modlitwie różańcowej modliliśmy się za zmarłych z naszych rodzin, krewnych i znajomych, poległych podczas wojen, zmarłych kapłanów oraz wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Podziel się: