Ogłoszenia duszpasterskie – 29.09.2019r.

XXVI NIEDZIELA zwykła – 29.09.2019r.

1.   Świętujemy 26 Niedzielę okresu zwykłego. Witamy dziś w naszej parafii proboszcza budującej się parafii w Wałbrzychu – ks. Marka Zołoteńkiego, który podczas wszystkich Mszy św. dzieli się z nami Słowem Bożym. Zbiera też ofiary na budujący kościół. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc go naszymi ofiary, za które serdecznie dziękujemy.

2.   Pragniemy przekazać informację, że na Śnieżce przy kaplicy św. Wawrzyńca wykonano prace związane z poprawą uziemienia i wykonaniem nowej instalacji odgromienia. Wyrażamy słowa wielkiej wdzięczności panu Dyrektorowi Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzejowi Rajowi za wykonanie tych ważnych prac i za ich sfinansowanie. Po tragedii jaka miała miejsce pod Giewontem jesteśmy bardzo wdzięczni i spokojni, że ważne miejsca w górach są zabezpieczone. Serdecznie dziękujemy.

3.   Przed nami miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na różaniec każdego dnia na godz. 17:00. W niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 17:00. Dzieci komunijne zapraszamy na środę. Wówczas poświęcimy dzieciom różańce jako pamiątkę na drodze do I komunii św. W środę po różańcu Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Proboszcza w dniu jego urodzin.

  1. Msze św. w tygodniu odprawiamy po różańcu, około 17:30. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszami o 7:00 i 9:00 oraz popołudniu od godz. 16:00 do 17:00. Natomiast w sobotę jako pierwszą miesiąca odwiedzimy chorych z komunią świętą.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 17:00. Po niej wspólny różaniec przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: poniedziałek – św. Hieronima, wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, środa – Św. Aniołów Stróżów, piątek – św. Franciszka, sobota – św. Faustyny.
  4. Polecamy czasopisma: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  5. Na dzisiejszą niedzielę, na cały tydzień naszym drogim parafianom i wszystkim gościom przybyłym do Karpacza życzymy radości, pokoju serca i Bożego błogosławieństwa.
Podziel się: