Światowy Dzień Chorego

W dniu Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego 2019 r. już po raz 27. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszej parafii sprawowana była Msza święta, podczas której kapłani udzielali sakrament namaszczenia chorych. W ten dzień staramy się pamiętać zarówno o osobach dotkniętymi chorobami, jak i o tych, którzy się nimi opiekują.

Tego dnia biskupi, kapelani i duszpasterze odwiedzali chorych w ich domach, a także w szpitalach, hospicjach i domach opieki społecznej, udzielając sakramentu namaszczenia i modląc się w intencji cierpiących.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 roku. Od tego czasu 11. lutego, dzień wspomnienia objawień Matki Bożej w Lourdes, to dzień modlitw za chorych.

W roku 2019 centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości.

Podziel się: