Ogłoszenia duszpasterskie – 27.01.2019 r. (III Niedziela zwykła)

1.   Świętujemy dziś 3 Niedzielę zwykłą.

2.    Dzielimy się radosną wiadomością, że w sobotę został uruchomiony zegar w Kościele Serca Pana Jezusa. Wrócił do pierwotnego stanu, bowiem zepsuł się przy nim elektryczny napęd, który został do tego zegara dostawiony. Odnowiliśmy w całości zegar i jest w stanie takim jak 110 lat temu. Musimy jeszcze dorobić korbę do nakręcania zegara, posprawdzać szczegóły i mamy nadzieję, że zegar będzie chodził jak szwajcarski zegarek. Przy okazji niech nam tam bije, byśmy zawsze mieli czas na to, co ważne.

3.    We wtorek od godz. 10:00 do 12:00 w salce pod kościołem zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku.

4.    We środę o godz. 17:00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.    W czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich ks. Marka Mendyka. Polecamy go naszej modlitwie.

6.    W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano przed Mszami o 7:00 i 9:00 a popołudniu od 16:00 do 17:00.

7.    W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu zbierane są ofiary do puszek jako dar dla zakonów. Ks. Proboszcz po Mszy o 9:00 odwiedzi swoich chorych z racji pierwszej soboty miesiąca.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” znajduje się płyta z pięknym filmem „Bóg nie umarł. Bardzo polecamy. Jest również „Niedziela”.

9.   Wspomnienia świętych w tym tygodniu:

a.   Poniedziałek – św. Tomasza

b.   Czwartek – św. Jana Bosko

c.    Sobota – Ofiarowanie Pańskie

10.Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, w tym tygodniu jest wiele wolnych intencji.

11.Turystom, przebywającym w Karpaczu życzymy udanych ferii, pełnych dobrej pogody, radości i odpoczynku. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi