Instalacja kanoniczna nowego proboszcza ks. dra Pawła Oskwarka

W niedzielę 16 września miała miejsce instalacja kanoniczna nowego proboszcza naszej parafii. Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski na pasterza naszej wspólnoty powołał ks. dra Pawła Oskwarka, dotychczas posługującego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Na początku Mszy Świętej ks. Dziekan Mieczysław Bętkowski odczytał dekret księdza Biskupa ustanawiający nowego proboszcza. Oprawę muzyczną liturgii zapewniła Kapela Janicki, która przybyła z licznymi przedstawicielami z poprzedniej parafii naszego pasterza. W tym dniu powitaliśmy również nowego wikariusza ks. Piotra Żukowskiego. Kapłanom życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitych łask i opieki naszej Patronki Maryi Przenajświętszej w duszpasterskim posługiwaniu w Karpaczu.

Podziel się: