Zmarł Antoni Cyganek (1940-2018)

W trzecią Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (15.04), w 78 roku życia nasz wieloletni organista pan Antoni Cyganek odszedł do domu Pana.  W czerwcu 2014 roku obchodził Złoty Jubileusz 50-lecia posługi organistowskiej w naszej parafii. 

Ostatnie miesiące posługi naznaczone były chorobą i cierpieniem, które nie pozwalały mu już na codzienną służbę. Ostatnie tygodnie życia spędził w gronie najbliższych otoczony opieką i miłością. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 19 kwietnia 2018 r. i będą miały następujący przebieg:

godz. 14.00 - Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu

godz. 15.30 - obrzędy pogrzebu na cmentarzu komunalnym w Karpaczu

Zmarłego pana Antoniego Cyganka polecamy modlitwom wiernych. R.I.P

Notka biograficzna:

Antoni Cyganek urodził się 13 lutego 1940 roku w Sułkowicach koło Krakowa. Posługę organisty rozpoczął jako młodzieniec w parafii Michałów w dekanacie Brzeg, gdzie pracował przez kolejne pięć lat. Na polecenie Referatu ds. Muzyki Kościelnej Archidiecezji Wrocławskiej objął posadę organisty w parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu, w dniu 13 czerwca 1964 roku. Przez prawie 54 lata oprócz posługi organisty żywo angażował się na rzecz miejscowej wspólnoty m.in. przez 5 kadencji należał do Rady Parafialnej, przez szereg lat pełnił funkcję kościelnego, pracował jako katecheta przez 15 lat ucząc religii. Pan Antoni angażował się także w życie społeczne. Wielokrotnie był radnym gminy Karpacz, jako nauczyciel muzyki był pedagogiem Ogniska Muzycznego w Karpaczu i Kowarach, i pełnił funkcje dyrektora tych placówek przez 25 lat. Brał udział w Synodzie Archidiecezji Wrocławskiej będąc członkiem podkomisji ds. muzyki kościelnej. Za swoje dokonania otrzymał wiele nagród i odznaczeń m.in: "Zasłużony Działacz Kultury" od Ministra Kultury i Sztuki, wyróżnienie "Zasłużony dla Diecezji Legnickiej", "Optime merito Dioecesis Legnicensis" i papieskie "Bene merenti".

Podziel się: