Wielkopiątkowa Droga krzyżowa

W piątek 30 marca 2018 roku o godzinie 10:00 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które w wielkopiątkowe przedpołudnie miało swój uroczysty charakter. Rozważając poszczególne stacje męki Chrystusa przeszliśmy ulicami naszego miasta. Początek miał miejsce przy karpackim kościele parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a koniec w parku przy ulicy Mickiewicza. Na drogę krzyżową przyszło bardzo wielu wiernych.

Droga krzyżowa w Kościele katolickim jest nabożeństwem wielkopostnym o charakterze adoracyjnym, polegającym na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. Nazwa ta używana jest też w kontekście samej męki Chrystusa, stacji (wizerunków drogi krzyżowej), przedstawienia pasyjnego oraz czwartej tajemnicy części bolesnej różańca.

Podziel się: