Niedziela palmowa – Światowy Dzień Młodzieży w Legnicy

Wspólna modlitwa, połączona z koncertem i świadectwami nawrócenia. W Legnicy młodzi ludzie świętowali obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży. Z tej okazji w kościele pod wezwaniem Św. Tadeusza została odprawiona uroczysta Msza Św. Eucharystii przewodniczył Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po mszy św., młodzież przeszła do hali widowiskowo- sportowej, gdzie miała okazję wysłuchać koncertu połączonego ze świadectwami nawrócenia członków zespołu “Rock and fire”. Kulminacją spotkania było Oratorium przygotowane przez krakowskich kompozytorów Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka. Muzyczne dzieło zaprezentowali uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy oraz uczestnicy 3-dniowych warsztatów muzycznych z całej Diecezji legnickiej. W sumie w hali OSiR-u zagrało i zaśpiewało ponad 100 młodych muzyków.

Podziel się: