Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Wielki Post jest czasem przygotowania do Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, a zarazem czasem wyciszenia,  pokuty i nawrócenia. Kolejny raz rozważamy Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. W przeżywaniu tych największych prawd naszej wiary pomogą nam rekolekcje wielkopostne. Chcemy w tym czasie zastanowić się: Jak w moim życiu mogę naśladować życie Jezusa Chrystusa i stawać się Jego uczniem. Mówiąc inaczej: Jak dobrze żyć w obecnym świecie, który proponuje nam zupełnie inne postawy i „wartości” niż Jezus Chrystus. Chcemy też otoczyć troską nasze życie, które jest bezcennym darem Bożym. Nie tylko to życie naturalne ale i nadprzyrodzone, którego udziela nam Bóg przez swoją łaskę. 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży poprowadzi poprowadzi ks. Jakub Norman z Bolesławca. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych swoje spotkania rekolekcyjne ma w szkole o godz. 10.30. Młodzież gimnazjalna oraz kl. VII swoją naukę mają w kościele o godz. 11.50.

Podziel się: