Rekolekcje dla dzieci

Trwają rekolekcje dla dzieci. Będą się one odbywać od poniedziałku 26 lutego 2018 roku do środy 28 lutego 2018 roku. Prowadzą je Siostry Magdalenki od Pokuty. Podczas tego spotkania siostry prowadzą katechezę i zachęcają dzieci do śpiewu i tańca. Czas trwania spotkań będzie wynosić około 45 minut.

Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty sięga swym rodowodem początku XIII wieku i jest wyrazem troski Kościoła o los moralnie zaniedbanych kobiet i dziewcząt. U początków istnienia siostry prowadziły ściśle kontemplacyjny charakter życia. Pierwszy klasztor magdalenek od pokuty na ziemiach polskich został ufundowany w Nowogrodźcu nad Kwisą w 1217 r. przez św. Jadwigę Śląską i jej małżonka Henryka Brodatego. W 1320 r. dzięki staraniom księcia Jaworskiego i Ziębickiego Henryka zainicjowano istnienie konwentu w Lubaniu, który jako jedyny przetrwał bezlitosną sekularyzację klasztorów przeprowadzoną przez rząd pruski w 1810 r.

ŹRÓDŁA:

1)http://www.magdalenki.pl/

Podziel się: