Msza święta z namaszczeniem chorych

W poniedziałek 12 lutego 2018 roku odbyła się msza święta w połączeniu z sakramentem namaszczenia chorych. Wiele osób przyjęło ten sakrament podczas tej mszy świętej. Była ona związana z 26-tym Światowym Dniem Chorego, który obchodziliśmy w niedzielę 11 lutego 2018 roku.

Z okazji Światowego Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek wygłosił orędzie (kliknij, aby zobaczyć).

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono w sanktuarium maryjnym w Lourdes, w 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra. W Kościołach lokalnych w Światowym Dniu Chorego są celebrowane Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia oraz organizowane spotkania z chorymi i ich opiekunami. Podczas Mszy św. jest udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Podziel się: