W poszukiwaniu cnót rycerskich

Kilka dni temu nasi dzielni harcerze wraz z zuchami - Śnieżnymi Rycerzami spotkali się w swojej twierdzy, gdzie naładowali się atmosferą przyjaźni, śpiewu, ogniskowego ciepła oraz wspólną zabawą. Poprawili też swoją kondycję zdobywając stoki Panoramy Ski Karpatka w Karpaczu, by wyruszyć na na najważniejszą wyprawę. Uzbrojeni w ciepłe ciuchy, termosy, kanapki i dobry humor wyruszyli wysoko w góry do legendarnego miejsca, gdzie spoczywa dzielny rycerz Roland. Ten legendarny chłopiec o czyściutkim sercu próbował niegdyś uratować swoją osadę przed złym królem. Niestety jego starania się nie udały. Wysoko w górach zabrakło mężnych i dzielnych chłopców o czystych sercach. Nasi mali rycerze wyruszyli do miejsca, gdzie odnaleźć można było artefakty śpiącego rycerza. Legenda głosi, że tylko chłopcy dzielni o czystych zamiarach mogą dostrzec miejsce, gdzie spoczywa śpiący rycerz i zdobyć jego artefakty, a wraz z nimi odwagę, dzielność i dobroć. Chyba nie dziwicie się tym, że nasi dzielni i szlachetni harcerze oraz zuchy odnaleźli artefakty? Przed nimi jeszcze tylko próba dzielności i wytrwałości. Jeśli uda im się zaliczyć próbę, otrzymają miano Rycerza. 

Podziel się: