Pielgrzymka śladami św. Wawrzyńca (Włochy) – zaproszenie

W ramach przygotowań do ogłoszenia św. Wawrzyńca patronem miasta Karpacza organizowana jest przez Parafię oraz Władze Miasta pielgrzymka do Włoch: śladami świętego Wawrzyńca. Termin pielgrzymki: 16 – 24 kwietnia 2018 r. Koszt wyjazdu: 910 zł plus 265 €.  Zapisy do końca stycznia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

 

TERMIN: 16-24.04.2018 (9 dni)

 

 

16.04         Wyjazd z Karpacza o godz. 6:00. Dzienny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Postoje co 3-4 godziny. Przyjazd około 18:00 do hotelu w okolicach Bolzano. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

17.04         Śniadanie. Przejazd do Trydentu, miasta w którym obradował w XVI wieku sobór. Zwiedzanie miasta: katedra San Vigilio, zamek książąt trydenckich, fontanna Neptuna. Przejazd na zwiedzanie Werony – miasta Romeo i Julii. Zwiedzimy między innymi romańską katedrę Santa Maria Marticolare i kościół św. Anastazji. Ponadto pójdziemy zobaczyć słynny balkon, z którego Julia rozmawiała z Romeo. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w okolicach Werony.

18.04         Śniadanie. Następnie przejazd do Bolonii. Krótka wizyta w mieście: najstarszy w Europie, założony w 1088 roku, Uniwersytet Boloński, Piazza Maggiore - główny plac miasta, Due Torri - pozostałości po blisko 200 wieżach, które były symbolem Bolonii w średniowieczu. Dojazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S. Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli – miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, Bazyliki św. Franciszka z grobem świętego, Kościół św. Klary, spacer po centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja w okolicach Asyżu.

19.04         Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie Starego Miasta z lokalnym przewodnikiem: Zamek św. Anioła, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek”, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Koloseum, Forum Romanum, Fontanna Di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Zakwaterowanie w hotelu pod Rzymem. Obiadokolacja. Nocleg.

20.04         Śniadanie. W tym dniu zwiedzanie Watykanu z przewodnikiem: Muzea Watykańskie z bogatą kolekcją dzieł sztuki oraz Kaplicą Sykstyńską – miejscem wielu w historii wyborów papieży; Bazylika św. Piotra, w której spoczywają szczątki pierwszego papieża – świętego Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. W dalszej kolejności zwiedzanie bazylik patriarchalnych: Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika św. Jana na Lateranie.Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

21.04         Śniadanie. W tym dniu zwiedzanie miejsc powiązanych ze świętym Wawrzyńcem w Rzymie: Bazylika Świętego Wawrzyńca za Murami - znajdująca się przy via Tiburtina, ulicy, na której uległ męczeńskiej śmierci. Bazylika usytuowana jest w miejscu pochówku szczątków świętego. Przejazd do kościoła San Lorenzo – gdzie przechowywana jest krata, na której żywcem upieczono świętego. Popołudniu przejazd do San Giovani Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

22.04         Śniadanie. Zwiedzanie miejsca życia i śmierci św. Ojca Pio. Popołudniu wyjazd do Monte San Angelo - jednego z dwóch sanktuariów w Europie poświęconych Michałowi Archaniołowi. Obiadokolacja

                  i nocleg w SGR.

23.04         Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego cudu eucharystycznego. W dalszej kolejności przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej. Przejazd na nocleg w okolice Riwiery Adriatyckiej. Obiadokolacja, nocleg.

24.04         Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski, ok. 8:00.  Zakończenie pielgrzymki

                  w godzinach nocnych, ok. 23:00 – 0:00.

CENA: 910 zł + 265 EUR

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, video, barek, WC)
 • 8 noclegów w hotelach min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
 • 8 obiadokolacji
 • 8 śniadań
 • Ubezpieczenie (KL – 10 000 EUR, NNW – 15 000 PLN, bagaż – 1 000 PLN)
 • Opieka pilota - przewodnika na całej trasie
 • Opłaty parkingowe
 • Opłaty klimatyczne
 • Opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Zestaw słuchawkowy
 • Pamiątkowy znaczek
 • Śpiewnik pielgrzymkowy

Na wstępy, opłaty wjazdowe do  miast, metro, przewodników lokalnych w Asyżu, Rzymie, Watykanie, należy przygotować dodatkowo około 60 Euro.

Podziel się: