Tajne bractwo

Przed dwoma laty do Karpacza zawitali rycerze z tajnego bractwa. Ci niezwykli młodzi mężczyźni byli ostatnimi rycerzami na naszych ziemiach. Jedynymi, którzy ostali się po upadku rycerstwa. To oni zachowali w sobie ducha odwagi i patriotyzmu, a także męstwa, waleczności, pracowitości i wszystkich cnót rycerskich. Znani są pod różnymi kryptonimami. Tego dnia, kiedy po raz pierwszy zawitali do Karpacza, przybyli ze szczególną misją. Zapragnęli powołać tajne bractwo na ziemiach karkonoskich. Słyszeli, że pośród wysokich karkonoskich szczytów, które wznoszą się aż do nieba, mieszkają młodzi chłopcy o sercach czystych i walecznych, o sercach porywczych i odważnych, o sercach pełnych cnót tak wzniosłych, jak wysoko wznoszą się karkonoskie góry. Po dwóch latach mozolnej pracy udało się wreszcie ich odnaleźć, zebrać i utworzyć tajne bractwo, do którego powołali najdzielniejszych, najwaleczniejszych spośród mieszkańców tego regionu. Tak rozpoczyna się nasza historia. Historia bohaterskich czynów, niezwykłych przygód, walk toczonych z własnymi słabościami, zwycięstw i godnie znoszonych porażek. To tutaj rozpoczyna się historia najdzielniejszego rycerskiego bractwa o kryptonimie... (ciąg dalszy nastąpi)

Dziś wielki dzień dla naszej drużyny. Zawitali do nas najmniejsi i najdzielniejsi harcerze. Od teraz wśród harcerskich serc biją serca zuchów. Rozpoczęła się nowa historia i nowa wspaniała przygoda naszej drużyny. Dokąd nas zaprowadzi? Co nas czeka? Jakie lądy odkryjemy? Czy zdobędziemy nowe królestwa? Czy odnajdziemy królewnę? Czy pokonamy smoki? Ta historia dopiero się zaczyna. 

Czuj!!! Czuwaj!!!

Podziel się: