II NIEDZIELA ADWENTU, 10 XII 2017

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Potrwają do środy włącznie.

Nauka dla dzieci w poniedziałek, wtorek, środę na mszy św. roratniej o godz. 7.00;

dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00;

dla ogółu wiernych w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 9.00 i 17.00.

Spowiedź rekolekcyjna

dla dzieci podczas mszy św. roratnich;

dla ogółu wiernych i młodzieży w środę: 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00.

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej.

Zachęcamy naszych wiernych do sumiennego udziału w rekolekcjach, które są ważną praktyką religijną służącą umacnianiu osobistej więzi z Bogiem. Rekolekcjom przewodniczy duszpasterzujący na Ukrainie o. Cyprian Czop. Życzymy mu potrzebnych natchnień Ducha Świętego i radości z rekolekcyjnej posługi słowa.

1. We wtorek po wieczornej mszy św. rekolekcyjnej odbędzie się w salce katechetycznej opłatkowe spotkanie parafialne na które zapraszamy naszych wiernych.

1. W środę o godz. 17.00 msza św. o poszanowanie życia ludzkiego.

1. W czwartek, w domu wczasowym „Nowa Królowa Karkonoszy” (dawny „Piast”) przy ul. Konstytucji 3 Maja 22, o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie wigilijne dla seniorów. Dziękujemy wszystkim, których życzliwa pomoc, współpraca i ofiarność umożliwiły zorganizowanie tego spotkania.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 msza św. i spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

1. Za tydzień, młodzież Szkoły Podstawowej oferować będzie przed kościołem ozdoby adwentowe i świąteczne a uzyskany dochód przeznaczy na cele dobroczynne. Polecamy.

1. Dziś po mszy św. z godz. 13.00 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony święty”. W naszej Galerii można dziś od 8.00 do 14.00 oglądać konkursowe prace.

1. Dziś w kościołach całej Polski odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Datki na ten cel można składać przy głównym wyjściu kościoła.

1. Przyjmujemy jeszcze zapisy pielgrzymkę do Grobu Świętego w Gorlitz połączoną ze zwiedzaniem Starego Miasta, Muzeum Śląskiego, zabytków sakralnych oraz Jarmarku Adwentowego. Wyjazd w sobotę 16 grudnia po mszy św. o godz. 7.00. Koszt 90 zł i 15 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

1. W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł.

1. Do nabycia przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

1. Kalendarz liturgiczny: środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy

czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

1. Biblioteka parafialna zaprasza dziś o godz. 8.15 i 11.15.

1. Wolne intencje: poniedziałek – 7.00, 9.00

wtorek – 7.00, 9.00, 17.00

środa – 7.00, 9.00

czwartek – 7.00, 9.00, 17.00

piątek – 7.00, 9.00, 17.00

Intencje Mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub przez internet i telefonicznie.