V Niedziela Przygotowania Paschalnego, 18.03.2018

 

 1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę bezpośrednio po mszy św. z godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 9.00 i 17.00.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego, współpatrona naszej diecezji i patrona WSD w Legnicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00

 

 1. W środę o godz. 17.00 msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W ramach przygotowań do ogłoszenia św. Wawrzyńca patronem Karpacza zapraszamy wiernych i mieszkańców Karpacza na spotkanie, którego temat brzmi: „Św. Wawrzyniec inspiracją dla chrześcijańskiej wizji życia”. Spotkanie poprowadzi i temat zaprezentuje biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 18.00 w auli Szkoły Podstawowej.

 

 1. W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie kręgu biblijnego w sali na plebanii.

 

 1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach św. odbędzie się poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy do przyniesienia w tym dniu palm, znaku męki i triumfu Jezusa.

 

 1. W ramach akcji „Wielkanocne Dzieło Caritas” można nabywać paschaliki, których obecność na wielkanocnym stole będzie znakiem naszej pomocy udzielonej najuboższym. Paschaliki w cenie 5 zł. można nabywać przy głównym wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać do kościelnych skarbonek.

 

 1. Oprócz tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” polecamy książkę „Nasz wielki patron. Święty Wawrzyniec”. Zachęcamy do nabycia tej publikacji w kontekście przygotowań do ogłoszenia św. Wawrzyńca patronem Karpacza.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Lwowa w dniach 18 - 23 czerwca br. Koszt wyjazdu to 1390 zł. Więcej informacji można zasięgnąć na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła bądź na parafialnej stronie internetowej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

 1. Zapowiedzi: Łukasz Prokop (Radomierz) – Katarzyna Gorzycka (Karpacz)

                            Przemysław Molenda (Koszalin) – Katarzyna Kopa (Karpacz)

 

 1. Wolne intencje: poniedziałek – 9.00, 17.00; wtorek – 7.00, 17.00;  środa – 7.00, 9.00, 17.00;

                                 czwartek – 7.00, 9.00, 17.00;  piątek – 7.00;  sobota – 7.00, 9.00;

                                 niedziela – 7.30.

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub przez internet i telefonicznie.

Podziel się: