XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 22 X 2017

 1. Od dziś do soboty włącznie trwać będzie w Kościele Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem „Idźcie i głoście”. W czasie nabożeństw różańcowych modlić się będziemy za misjonarzy i misjonarki, którzy podjęli się dzieła ewangelizacji na wszystkich kontynentach świata.

 

 1. Zapraszamy przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. Odprawiane są w dni powszednie oraz w niedzielę po mszy św. z godz. 17.00. Różaniec dla dzieci w poniedziałki i wtorki.

 

 1. W piątek po wieczornej mszy św. i nabożeństwie, spotkanie kręgu biblijnego w sali na plebanii.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 msza św. i spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na spotkaniu wymiana tajemnic różańcowych dla rodzin modlących się za komunijne dzieci.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w sali na plebanii.

 

 1. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego. Wszystkich utalentowanych muzycznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się we wtorek 24. 10 o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Przy głównym wyjściu z kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Za poleconych zmarłych modlić się będziemy w listopadzie modlitwą różańcową. Przypominamy, by ofiarodawcy umieszczali na kartkach wypominkowych nazwę swojej ulicy. Dzięki temu będziemy mogli poinformować w jaki dzień czytane będą wypominki z poszczególnych ulic.

 

 1. Z radością informujemy, że rozpoczęte rok temu starania o ustanowienie św. Wawrzyńca patronem miasta Karpacza zyskały akceptację Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, który dalszą procedurę tych starań przekazuje teraz Stolicy Apostolskiej. W miniony piątek w Legnicy odbyło się poświęcone tej sprawie, spotkanie władz naszego miasta z Biskupem Legnickim.

 

 1. Z upoważnienia Burmistrza miasta Karpacza podajemy do wiadomości, że osoby, które w bieżącym roku dokonały w budynkach mieszkalnych wymiany źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na nowe ekologiczne źródła, mogą składać wnioski o udzielenie dotacji celowej. Wnioski przyjmuje kancelaria Urzędu Miejskiego w Karpaczu do dnia 15 listopada br. do godz. 16.30.

 

 1. Do nabycia przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

                                           sobota – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto.   

 1. Wolne intencje:

      poniedziałek – 7.00, 9.00;  wtorek – 7.00, 9.00, 17.00;  środa – 7.00, 9.00;  czwartek – 7.00, 17.00; 

      piątek – 7.00, 17.00;  sobota – 7.00.

 

 

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej,  w kancelarii  parafialnej w godzinach jej otwarcia lub przez internet i telefonicznie.